Şirket ProfiliŞirket ProfiliŞirket Profili

Firmamız 1983 yılında Kuzey Ambalaj adıyla kurulmuş olup ilk üretimine dikdörtgen tabanlı kağıt çay poşetleri ile başlamıştır. Daha sonra ürün portföyünü dikdörtgen tabanlı ve çok katlı un, irmik, kahve ve patlamış mısır kağıt poşetleri ile genişletmiştir.

 

1996 yılında Türkiye deki ilk dar ebat flekso baskı makinası yatırımıyla, sadece şekerleme sektörüne yönelik olarak tatü (dövme etiket) ve sticker (çıkartma etiket) üretimini bünyesine entegre etmiştir.

 

2003 yılında Türkiye de hali hazırda henüz tek ambalaja yönelik web ofset (bobin ofset) yatırımıyla aynı bünye içerisinde Lithopak’ı kurmuş olup, bu yeni VSOP teknolojisi ile shrink sleeve etiket (giydirme), kalıp içi IML etiket (In mould ) üretimine başlamıştır.

 

Web ofset teknolojisi sayesinde baskı öncesi ve baskı aşamalarında çok rekabetçi çözümler sunmaktayız. Baskı öncesinde kendi bünyemizde bulunan CTP dijital teknoloji sayesinde bir rengi beş dakika içinde hazır hale getirebiliyoruz.

 

Çabuk iş değiştirme özelliği, baskı kalitesinin yüksek standartta olması aynı zamanda az tirajlı işler için çok pratik ve esnek çözümler sunmaktadır.

 

Şirketlerimiz Kuzey Ambalaj ve Lithopak, 2014 yıl sonu itibariyle “Lithopak Basım Kağıt ve Amb. San.A.Ş.” çatısı altında birleşme kararı almıştır. İlk göz ağrımız "Kuzey tescilli" markamız olarak kalmıştır.

Yılların tecrübesiyle her zaman yeniliklere, kaliteye ve müşteri memnuniyetine önem veren Lithopak bünyesinde ISO 9001 Sedex Kalite Yönetim Sistemleri bulunmaktadır. Türkiye’deki Etiket Sanayicileri Derneği’nin kurucusudur. Aynı zamanda “tatü (dövme etiket)” ile ilgili patentlere sahiptir.

 

Kalite, müşteri memnuniyeti, üretim verimliliği, hızlı servis, hızlı sevkiyat genç ekibimizin ilkesi haline gelmiştir. Üretimimizin neredeyse tamamını 50’den fazla ülkeye ihraç etmekteyiz ve günden güne büyüyerek yolumuza devam etmekteyiz.